search

Chaos W Mojej Głowie *24 - zine

24,39 zł

zima 2021/2022, A-4, 232 strony, -

Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

zima 2021/2022, A-4, 232 strony,
 
POŻEGNANIA
- Przemek „Przemol” Hałupka – Pablo żegna się ze swym przyjacielem, byłym basistą legendarnego S.O. WAR, później grał też w VERRECKE, AMFA i DR. NAGNIOT. Przesympatyczny człowiek „od zawsze” związanym ze sceną hardcore punk w Opolu i nie tylko...
KOLUMNY
- Dziewięć kolumn w których ludzie związani ze scena hardcore punk piszą o tym, co ich boli we współczesnym świecie i nie tylko. Pośród osób piszących dla nas swoje kolumny pojawiły się dwie nowe osobowości. Jakie? Sami sprawdźcie!
WYWIADY
- AFRONT – Anarcho-punki z Trzebini i Jaworzna, grające już ponad 25 lat a właśnie co wydali swój split LP ze śląskim MARAZM
- ZESPÓŁ SZTYLETY – Noise’owo-post-punkowy band z Trójmiasta, który stał się coraz bardziej rozpoznawalną nazwą w scenie niezależnej
- DEATH CULTURE DEPRIVATION – Czeska mikstura raw crusta i hardcore punka z damskim wokalem
- MELISA – Lubicie noise rocka i post-hardcore’a w klimatach lat 90-tych? Jeśli tak, polubicie i MELISĘ.
- KRONSTADT – Francuski hardcore punk ma coraz szersze grono słuchaczy/ek w Polsce więc mamy przyjemność zaprezentować kolejny bardzo fajny zespół z krainy „żabojadów”.
- CHAINS – Nowa kapela z łódzkiej sceny, która serwuje nam pełnego żaru metal-punka po twardej linii wywodzącego się od „bogów” z BOLT THROWER
- THREE DEATHS – Prawdziwa „świeża krew” prosto z Trójmiasta. Chłopaki mają od 7 do 11 lat i już całkiem dobrze radzą sobie z instrumentami a ich muza to taki garażowy, brudny rock, choć można się też w nim doszukać i punka.
- AXE RASH – Istna hardcorowa petarda prosto ze Szwecji! Damsko-męski skład, wściekłość, brud i szaleństwo na koncertach.
- ANGER DOSE – Znacie scenę hardcore punk w Rumunii? Jeśli nic o niej nie wiecie, to mamy przyjemność przedstawić wam wywiad z kapelą, która gra w klimatach mrocznego hardcore z ewidentnymi wpływami black metalowymi. Oczywiście podpytaliśmy ich również co w ich scenie piszczy...
- ULICZNY OPRYSZEK – Wywiad rzeka z Buntem, wokalistą ULICZNEGO OPRYSZKA, wcześniej grającym również w (nie)sławnej NAUCE O GÓWNIE. Dużo opowieści z przeszłości, ale również sporo o tym co dzieje się dziś, jak i dziać się będzie...
ROZMOWY NIEKONTROLOWANE
- Muzyka i polityka kształtują moje ideały, dają pomysły, a artyści, których podziwiam kierują mną i dają kopa w dupę – rozmowa z Santosem, autorem naszej okładki oraz wielu punkowych, grindowych i metalowych okładek do płyt itp.
- Nasi piraci działają na lądzie i na morzu – wywiad z Pawłem, polskim aktywistą, który został szefem kuchni na jednym ze statków należących do flotylli Sea Shepherd.
- Moratorium dla Drzew – o tym jak i dlaczego należy chronić drzewa, rozmawiamy z Adamem i Andrzejem, założycielami tej zacnej grupy ekologicznej.
- Kolumbia czyli hardcore punk w środku wojny narkotykowej – niezmiernie interesujący wywiad z Estebanem, starszym kolumbijskim załogantem, który dziś mieszka w Paryżu.
- Parkour czyli sportowa miejska partyzantka – rozmowa z Maciek, współzałożycielem Plymouth Parkour.
FOOD NOT BOMBS
- Nie jesteśmy organizacją charytatywną, ale zwracamy uwagę na różne kwestie polityczne – Food Not Bombs Szczecin. Kolejny wywiad z kolejną ekipą gotującą dla bezdomnych i biednych. Szczecińskie Foody niedawno obchodziły swoje 20-lecie, więc wywiad tym bardziej im się należał!
SWEATSHOPS
- Prawda o sweatshopach i ich związkiem z punkową sceną – jeden z naszych redaktorów pisze o tym, dlaczego punki nie powinny kupować koszulek produkowanych w niewolniczych fabrykach wielkich koncernów.
- Priorytetem jest solidarność i siłą pracowników – No Sweat – Wywiad z przedstawicielem organizacji no-profit zajmującej się walką z dużymi koncernami odzieżowymi oraz sprowadzaniem koszulek fair-trade produkowanych przez spółdzielnie pracownicze.
- Utrzymując niskie ceny na zachodzie, dosłownie utrwalamy ubóstwo ludzi z klasy robotniczej na całym świecie – Punk Ethics – Rozmowa z punkami, którzy postanowili nie spierać duzych koncernów koszulkowych i propagować ideę fair-trade wśród słuchaczy/ek hardcore punka.
LEKSYKON ANARCHISTÓW I ANARCHISTEK
- Na manowcach anarchizmu. Luigi Parmeggiani - anarchista, indywidualista, rabuś, fałszerz i kolekcjoner sztuki – niezwykle barwna historia włoskiego anarchisty, który kroił bogatych, podrabiał dzieła sztuki i non stop kłócił się z innymi anarcholami.
NA KRAŃCACH ŚWIATA
- Jak nie spotkałem ministra kultury i nie doczekałem wegańskich parówek – bardzo sympatyczna opowieść Uszatego o wakacyjnych podróżach po południowej Europie i punkowych festiwalach.
ARTYKUŁY
- Czescy Romowie – trudna historia sąsiedztwa – O czeskich Romach w czasie niemieckiej okupacji, komunistycznej Czechosłowacji i czasach nam współczesnych
- Starowiercy – ortodoksyjni wyznawcy prawosławia w Polsce – sentymentalna podróż po pewnej wiosce na północno-wschodnich rubieżach Polski...
- Granica śmierci – O sytuacji na granicy polsko-białoruskiej aktywiści z No Borders Team
- Dla ofiar myśliwych… tych ludzkich i zwierzęcych – Opis sprawy pewnego myśliwskiego zabójstwa i ogólnie o walce z tą patologią
- Edukacja alternatywna, czyli wolność poprzez inność – Krótki wstęp do alternatywnych form edukacyjnych
NA TRASIE
- Le Tour de Punk 2021 – SKORUP/A – Dolnośląskie crusty o swoich wojażach po francuskiej ziemi
HAŁAS W NASZYCH GŁOWACH
- Punk rock zmarnował mi życie, vol. XVII – Kolejna opowieść Grzestera o hardcore-punkowych składankach
- Kwas w drinku. Funk dla punków cz. 3. - Ciąg dalszy opowieści o funkowych fascynacjach punkowych grajków
- Filipiński pinoy hardcore punk – Rzecz o tym, jak to na Filipinach radziły sobie punki w latach 80-tych
- Przybysze z methplanety. Część 1 – Pierwsza część opowieści o proto-punkach z SUICIDE
CZYTAM, WIĘC JESTEM
- Jakieś 40 recenzji zinów, pism, broszur, książek i komiksów.
WHAT’S THAT NOISE?!
- Ponad 120 recenzji CD, winyli i kaset…
OPOWIADANIE
- Jak bardzo z głębokiej studni – Science-fiction w klimacie pandemicznym...

Opis

język
polski
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.