search

Chaos W Mojej Głowie *22 - zine

24,39 zł

220 str. A4 - styczeń 2021

Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Numer 22, styczeń 2021, A-4, 240 stron.

Ostatni numer (przynajmniej chwilowo)...

WYWIADY
– ARMAGEDOM – brazylijska legenda z São Paulo grająca thrash punk od 1984 roku. O historii i teraźniejszości opowiada Javier, gitarzysta i założyciel zespołu.
– ACCIDENTE – najbardziej znana w naszym kraju kapela z Madrytu! Mieli zagrać na UCP w Żelebsku, ale przeszkodził covid-19. Natomiast mają nową płytę!
– DISEASE – najlepsza odpowiedź na japoński DISCLOSE w Europie! Wokalista i gitarzysta tego macedońskiego zespołu opowiada o swoim życiu, o swoim kraju, swoim zespole i fascynacji raw punkiem.
– TIKUS JAHANAM – młody i czadowy zespół z Indonezji, na czele którego stoi wokalistka Putri. Opowiada o kapeli, o ekologii, o religii…
– PROWOKACJA – legendarny zespół z lat 80., którego nagranie z „Fali” znają wszyscy punkowcy w Polsce. Rozmowa o historii zespołu z Maćkiem „Małym” Chudym, gitarzystą PROWOKACJI.
– SANITY CONTROL – kolejna świetna warszawska kapela, w której udział biorą muzycy z zespołów GOVERNMENT FLU, CAST IN IRON, SUNRISE. Tym razem grają crossover w stylu D.R.I. czy CRYPTIC SLAUGHTER. No i pojawiła się też ich debiutancka płyta!
– NIC ŚMIESZNEGO – kolejna, obok ORTODOXA, aktywna kapela z Dębicy, a w dodatku wydali całkiem niedawno debiutancki materiał.
– TITANIC SEA MOON – nowa słupska grupa z członkami legendarnych zespołów GUERNICA Y LUNO i EWA BRAUN. No i mają debiutancki album – warto sprawdzić!
– FAUL TECHNICZNY – przepytujemy Owca – wokalistę znanego z zespołów ŚWINIOPAS i TESTER GIER – z hokeja, z koncertów i z ilości posiadanych T-shirtów. Wypuścili świeżą epkę.
– KATHAA – mroczny, epicki i zjawiskowy zespół z Rzeszowa po 10 latach wydaje debiutancki krążek.
– ARBEIT KOMMANDO – sami o sobie mówią, że „jest to proste granie chamów ze wsi”. Może i jest to prosty punk, ale zadziorny i ostry, a do tego z mocnymi politycznymi tekstami.
– SIX STEPS FORWARD – ci panowie atakują nas swoim modern hardcore, a w wywiadzie opowiadają o swojej najświeższej epce.
ROZMOWY NIEKONTROLOWANE
– Jako punk nie proszę o dużo pieniędzy – wywiad ze Stivem, wokalistą VISIONS OF WAR i VOIDFILLER, ale przede wszystkim znanym w crustowym światku rysownikiem i grafikiem.
– Ultima Ratio Records – Mirek, który prowadzi to czeskie wydawnictwo, ale również śpiewa w kapeli KULLERVO, opowiada o wydawaniu płyt, scenie w Brnie i swoich zespołach.
– Najlepszym czasem na słuchanie muzyki są koncerty – taką zasadę wyznaje Magali, wokalistka francuskiego zespołu LA FRACTION i Edith Piaf punk rocka.
– Wciąż tu jesteśmy, a Thatcher leży w grobie – mega ciekawy i bardzo długi wywiad z Danbertem Nobaconem z zespołu CHUMBAWAMBA. Opowiada on o początkach zespołu, o trudnym życiu pod obcasem Żelaznej Damy, o okresie komercyjnym zespołu, o wizytach w Polsce i wielu innych mocno politycznych tematach.
– 100% misji – Duże Pe to bardzo barwna i interesująca postać – wokalista Masala Soundsystem, DJ, wydawca, dziennikarz, radiowiec i licencjonowany agent piłkarski. A to zaledwie czubek góry lodowej tego, czym jeszcze zajmuje się ten gość.
– Dla nich kultura jest wartością samą w sobie – Krzysiek Saczuk pochodzi ze Szczecina, ale obecnie mieszka w Sankt Petersburgu i pracuje tam jako… licencjonowany przewodnik turystyczny, a czasami jako kurier rowerowy. W wywiadzie opowiada nam o tym pięknym mieście, o życiu w Rosji i o jej mieszkańcach.
– Dokąd tak się śpieszysz w piątkowy wieczór – bratrat z trójmiejskiego Pandadread Soundsystem opowiada nam o zdobywaniu dubowych szlifów na sesjach Aba Shanti’ego i Jah Shaki, o ukochanej muzyce, o kulisach prowadzenia sound systemu, o dzisiejszej scenie reggae dub.
CYBER PUNK
– Czy świat realny i wirtualny to dwa inne światy? – artykuł o tym, jak bezpiecznie i anonimowo pracować i surfować w sieci.
ANARCHIZM
– Pracownia Aktywności Wszelakich czyli w skrócie PAW – wywiad z aktywistkami i aktywistami z Rzeszowa, którzy prowadzą bardzo ciekawe miejsce, w którym realizowanych jest sporo akcji kulturowych, politycznych i ekologicznych.
SQUATTING
– Squatterski Berlin wciąż walczy! – krótki rys historyczny niemieckiego skłotingu oraz najświeższe wieści z Berlina w walce o ostatnie skłoty.
– Hulajpole – Dom Socjalny im. Piotra Kropotkina – od idei do działania. Załoga z Wrocławia opowiada o nowym skłocie i jego aktywności.
EKOLOGIA
– Naprawdę zielona murawa – piłkarska drużyna Forest Green Rovers z Wielkiej Brytanii poszła w ekologię na całego! W planach mają nawet budowanie ekologicznego stadionu.
SEKTY
– Ordo Iuris sięga po władzę w Polsce – ultra konserwatywni katolicy zorganizowani w sekcie o nazwie Ordo Iuris coraz bardziej wtapiają się w struktury władzy i pociągają za sznurki.
HISTORIA
– Krwawa modelowa transformacja – o bezkarności frankistowskich dygnitarzy, polityków i bojówkarzy w czasie transformacji i odejścia od dyktatury i przejścia do systemu demokratycznego.
– Solidarność Polaków, Czechów i Słowaków – historia pozytywna. Podsumowanie sąsiedzkiej współpracy demokratycznej opozycji.
– Małga – ostatnia padnie wieża. Kolejne świadectwo martwych osad w dawnych Prusach Wschodnich.
LEKSYKON ANARCHISTÓW I ANARCHISTEK
– Helios Gómez – artysta z czerwonym krawatem. Malował obrazy, tworzył grafiki, pisał wiersze. Był przedstawicielem mniejszości romskiej, najpierw związkowiec i anarchista, później wyznawca Kraju Rad i na koniec ponownie anarchista.
NA KRAŃCACH ŚWIATA
– Szwecja w oczach śląskiego punka – w tym roku podróżować się nie udało, choć byli tacy, którzy ruszyli poza Polskę.
HAŁAS W NASZYCH OCZACH
– Buntownicy bez powodu – trochę o początkach punk rocka w byłej Jugosławii, o zinach wychodzących tam w latach 80. oraz o kapelach hardcore’owych z ówczesnej Słowenii.
– Funk dla punków. Złodzieje ognia – połączenie muzyki funk z post punkiem i m.in. zespół POP GROUP.
– Punk rock zmarnował mi życie, vol. XV – w tym numerze Grzester prezentuje nam trzy ciekawe kompilacje z zespołami japońskimi, oczywiście z lat 80.
CZYTAM, WIĘC JESTEM
– Kilkadziesiąt recenzji zinów, pism, broszur, książek i komiksów.
WHAT’S THAT NOISE?!
– Ponad 100 recenzji muzycznych!
Ponadto dziewięcioro naszych stałych kolumnistów i kolumnistek komentuje sprawy ważne i istotne.

Opis

język
polski
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.