search

Krótko Po Męsku [Adam Szulc] - książka

61,90 zł

wydanie 1 rozszerzone - edukacja, Wielka Brytania, straight Edge, marketing, ciekawostki

Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Osobista opowieść pasjonata, który po raz trzeci zabiera nas w podróż po świecie fryzjerstwa męskiego.

W środku „Krótko Po Męsku” znajduje się sześć rozdziałów.

1. „Moje miejsca”- opis ulubionych miejsc autora z perspektywy fryzjera, perkusisty fana muzyki i turysty. Miasta, kraje, stany i po prostu… miejsca przez pryzmat spacerującego fascynata życia. 

2. „Historia brytyjskich barber shopów”- po kolei opisane 2 000 lat rozwoju fryzjerstwa męskiego w UK. Fryzury, style, mody, peruki, brzytwy, historie z dreszczykiem i anegdoty. Dodatkowo specjalny dział poświęcony został wpływowi subkultur w Wielkiej Brytanii wraz z opisem zespołów rockowych i zdarzeń związanych na linii muzyka-włosy. To temat, który nigdy nie został tak dokładnie przeanalizowany i spisany w jednym miejscu! 

3. „Edukacja vs inspiracja”- analiza eksperymentu pedagogicznego „Fryzjer Męski - Barber” oraz poruszenie wątków edukacyjnych i możliwości rozwoju zawodowego.
W tym rozdziale, w 30 punktach zostały przedstawione wszystkie warunki, które należy spełnić, żeby zostać fryzjerem męskim. 

4. „Marketing”- czyli jak zrozumieć i dobrać swój sposób na reklamę oraz dotarcie do szerszego grona odbiorców w branży barberskiej.

5. „Straight Edge”- historia fryzur hardcorowej subkultury Straight Edge. Ponad czterdzieści lat tej ideologii dało światu kilkanaście wyjątkowych fryzur. Ten temat nigdy i nigdzie wcześniej nie był analizowany. Przeczytasz o tym tylko tutaj!

6. „Ciekawostki”- Czy wiesz, że bitwa na śnieżki w 1520 roku we Francji sprawiła, że cały arystokratyczny świat zaczął strzyc się na krótko? A to tylko jedna z dziesiątek zabawnych, strasznych i interesujących ciekawostek oraz anegdot związanych z włosami i zakładami fryzjerskimi dla mężczyzn. Więcej znajdziesz właśnie w książce „Krótko Po Męsku”. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CO JESZCZE ZNAJDZIESZ W ŚRODKU?

- Wstęp Adama Szulca.
- Przedmowa muzyka jazzowego, komedologa z Poznania Patryka Piłasiewicza. 
- Wiersz poety z Wielkopolski Sławomira Krzyśka na początek książki. Utwór poetycki powstał specjalnie na potrzeby tej publikacji. 
- Dedykacja autora, zakończenie, źródła, podziękowania. 
- Krótkie recenzje od: Franciszka Walerycha z Radio Poznań, Przemysława Markowicza z Grupy Tradycyjne Golenie i Sebastiana Curyło z Akademii Fryzjerskiej Curyło. 
- Książka jest bogato ilustrowana- zawiera około setki rysunków autorstwa Pawła Garwola.

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.