search

Następny proszę! [Adam Szulc] - książka

49,00 zł
Brutto

wydanie 1 - moja droga, Ameryka, pop kultura, kosmetyki, starzy fryzjerzy

Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Po bestsellerowym ”Fryzjerze Męskim” Adam Szulc wraca z zestawem opowieści, wiedzy i historii o fryzjerstwie,  na których poznanie, zebranie i zrozumienie poświęcił setki godzin i tysiące kilometrów w podróżach.

 

„Następny proszę!” to z jednej strony druga część „Fryzjera Męskiego” z drugiej kilkaset stron opowieści fryzjera męskiego, który od 30 lat wykonuje zawód i przez pryzmat fryzur, kosmetyków i salonów fryzjerskich patrzy na cały świat.

 

W środku między innymi:

- Opisy fryzur polityków, gwiazd z kręgów pop-kultury, subkultur i tego jaki miały wpływ na modę, politykę, historię i show business. To analiza, z której wynika, że tylko i aż włosy i brody mają wpływ na całe nasze życie. 

- Potężny rozdział o amerykańskich barber shopach- ich powstaniu, rozkwicie, przyczynach upadku i powolnym renesansie. Opowieść ma mocny rys historyczny. Adam Szulc opowiada o ludziach, klimacie, narzędziach, kosmetykach, specyfice i o tym co różniło tamte zakłady fryzjerskie od wszystkich innych. Wszystko oparte o badania, kwerendy w muzeach fryzjerstwa i przede wszystkim rozmowy autora z barberami i osobami z branży fryzjerskiej.

- 20 biografii emerytowanych (choć często wciąż pracujących) fryzjerów męskich z dziewięciu krajów z całego świata, m.in. z Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec, Turcji, Anglii. To poruszające historie barberów o miłości do zawodu, o tym jak było, o tym co sprawia, że „ta robota to całe życie, a całe życie to ta robota…. „. Biografie powstały na podstawie osobistych rozmów Adama Szulca. W tym rozdziale porusza życiorys 108-letniego najstarszego barbera świata wpisanego do Księgi Guinnessa- maestro Antoniego Mancinellego ze stanu Nowy Jork. Autor był ostatnim zagranicznym gościem przed jego śmiercią i przeprowadził z nim ostatnią, wzruszająca rozmowę…

- Składniki kosmetyków, budowa skóry i włosa oraz jak czytać etykiety produktów z podziałem na te profesjonalne i detaliczne. Opis komponentów i sposób dobierania ich do rodzaju kosmetyków dopełniają technicznej strony.

- Kolejna dawka kilkudziesięciu opisanych fryzur- ich historia, pochodzenie, zastosowanie- niektóre naprawdę zadziwiają!

 

Wszystkie informacje opisane w książce zostały zebrane specjalnie do niej i nie były wcześnie indziej publikowane. Całość dopełnia ponad setka rysunków Pawła Garwola.

 

Książkę rekomenduje Królowa Polskiego Fryzjerstwa Jaga Hupało oraz Kustosz największego na świecie Muzeum Barberskiego w Ohio Michael Ippolitti.

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.