search

AFERRA (LA AFERRA) "Program" 2xLP

105,69 zł

Zremasterowany wybór z "W Naszych Nagich Twarzach", "La Programo", "Ziemia Ginie - Obudź Się!".

Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Zieloni anarchiści wracają na winylu i CD

 

 LA AFERRA - kolejny zespół, którego popularność nie przebiła nigdy bańki niezależnej sceny hardcore punk lat dziewięćdziesiątych. A szkoda. Pasją, szczerością, emocjami kaliszanie mogli obdzielić mały festiwal. W momencie wydania kaset "W naszych nagich twarzach" (NNNW, 1994) oraz "...dla Ziemi" (N.I.C., 1994) byli już jednym z zespołów zapraszanych na scenowe koncerty w całym kraju. Do nagrania kolejnego studyjnego materiału stali się jednym z najbardziej rozpoznawalnych. Efektem była kaseta "La programo" oraz winyl "Ziemia ginie - obudź się!" (NNNW, 1996). Zespół podkreślał swoje związki z ekologią (na winylu prezentował Pracownię Na Rzecz Wszystkich Istot - działające do dziś stowarzyszenie, które zapoczątkowało w Polsce nurt ekologii głębokiej), propagował esperanto (stąd tytuł i teksty w tym języku), to byli "scenersi" do szpiku kości. Na owsiakowy festiwal potrafili zajechać nyską, by szykować wegańskie jedzenie bez "religijnej omasty" proponowanej w namiocie krisznowców. Nie przeszkadzała im nawet absencja któregoś z członków zespołu - na koncertowej kasecie "...dla Ziemi II" perkusistę zastąpił ówczesny pałker Oi Polloi.

W tym czasie zespół zaczął eksperymentować z cięższym brzmieniem, na koncertach słychać było fascynacje takimi grupami jak Sepultura, czy Neurosis. Nagranie kolejnego, jak się miało okazać - pożegnalnego, albumu "Miłość" naznaczyły piętnem osobiste zawirowania muzyków. Mroczny, monumentalny, bardzo odmienny od wcześniejszych, tryskających żywiołowym optymizmem, produkcji. CD i kasetę wydało w 1999 NNNW, wznowienie na winylu za sprawą DIY Koło i Atman Music ukazało się 17 lat później.

Dyskografię zespołu uzupełniła kaseta dzielona z zespołem Yspaddaden Penkawr oraz wspólny singiel winylowy (z utworem z sesji "Miłości") z zespołem Wszystkie Wschody Słońca,

Zespół zagrał około 300 koncertów, odwiedził większość krajowych scenowych oaz, występowali też w FInlandii, Niemczech, Czechach, Austrii i Słowenii. Wiosną 1997 zagrali u boku Dezertera "trasę arłamowską" - propagującą ideę powstania Turnickiego Parku Narodowego na Pogórzu Przemyskim (we współpracy z Pracownią) - do dzisiaj trwają starania o jego utworzenie, a park ma status "niewidzialnego".

W kooperacji NNNW / DIY Koło, prezentujemy wybrane przez zespół utwory z pierwszych dwóch studyjnych materiałów na podwójnym winylu (w jednolitej, czarnej, wersji) oraz CD.

Remaster - Jędras (Riot Studio).

https://nnnw.bandcamp.com/album/program

Zespół zadecydował, by wydawnictwo stanowiło wsparcie dla azylu "Masz Nosa".

Tracklista CD / 2xLP:A:

01 Intro
02 Kiedy pozbędę się serca
03 Brzegi
04 Morderca
05 Oaza
06 Za późno


B:

07 Modlitwa
08 Bierność i ignorancja
09 Popkultura
10 Świniobicie
11 Nie będziesz szedł sam
12 Pamiętaj Samaszki


C:

13 Rozkaz
14 Aferra
15 Faszyzm
16 Cywilizacja
17 Flaki jak flagi
18 Piękne kobiety


D:

19 Niepełnosprawna
20 Nienawiść
21 Błazen
22 Nasze ogrody
23 Dożylna rewolucja
24 Wiwisekcja
25 Betonowe drzewa

1-12 z kasety "La Programo" (NNNW 44, 1996)
1,2,4,6,7,8,11 również na "Ziemia Ginie - Obudź Się!" LP, (NNNW 42, 1996)
13-25 z kasety "W Naszych Nagich Twarzach" (NNNW 20, 1994)

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.