search

END FOREST "E.N.D." LP

56,91 zł

wersja regularna, 140gr

Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

END FOREST to otwarty projekt powstały w trakcie pandemii w wyniku wirtualnej współpracy muzyków z różnych części Polski i świata.

Efektem jest koncept album - efekt zadumy nad trwającym samozniszczeniem człowieka jako gatunku i planety (jakby echo hasła „there is no planet B”?). Zadumy nad przyszłością dzieci twórców płyty (niektóre z nich można na niej usłyszeć).

Pomysłodawcy zaprosili do udziału wykonawców z pozornie odległych muzycznie światów i znaleźli wspólny mianownik dla postaci tworzących na co dzień ambient, industrial, noise, crust, sludge, hardcore, ale też jazz, etno i folk! Liczna reprezentacja sceny d.i.y. spotkała się z osobami z zespołów rozpoznawalnych również poza niszami, z których się wywodzą, a konkretnie (w kolejności alfabetycznej):

 

Angst78, August Landmesser, Bhimal, Bön, Brudne Czyny, Chumbawamba, Drah, Dystopia, Dyym, Kicker, Knur, Lets Shiva Dance, Masala Soundsystem, Mind Pollution, Moira, Neurosis, Next Victim, Nyshynga, Omnimode, Pain Runs Deep, Próchno, Rivendell, R.U.T.A., S.O War, Synapsis, Tension Span , Wszaniec, Zuo Schallplatten

 


Tak piszą autorzy projektu:

„Od skrystalizowania się pomysłu, do ukończenia płyty minęły ponad dwa lata, czyli praktycznie tyle ile trwają problemy z Covid-19 na świecie.
Podstawą realizacji projektu było stworzenie koncept albumu traktującego o destrukcyjnym działaniu naszego gatunku, który w mniej lub bardziej świadomy sposób niszczy siebie oraz planetę, na której żyje zamieniając naturalne środowisko w potworny, post-apokaliptyczny krajobraz.
W tekstach rysuje się jeden z możliwych obrazów: rychły koniec świata takiego jaki pamiętamy, z czterema porami roku, lasami pełnych starodrzewi i różnorodności zwierząt, sprawnie działającym ekosystemie, równowadze w przyrodzie.
Większość muzyków EF jest rodzicami (nawet spotkacie ich dzieci na tej płycie), dlatego nurtuje ich obawa o przyszłość swoich potomnych: czy będą musiały walczyć o przetrwanie w coraz trudniejszych warunkach?
Pandemia wraz z częstymi lockdownami i licznymi restrykcjami, wpłynęła na możliwość regularnej aktywności scenicznej, dlatego EF postanowili wykorzystać ten ponury czas w konstruktywny sposób. Stąd obecność na płycie tak wielu, nawet bardzo zajętych na co dzień muzyków.
Oprócz autorskich numerów na płycie znalazł się też cover „Atak”, bo cóż może być bardziej adekwatnym brzmieniem końca świata niż Siekiera z ery Demo Summer?!

Muzyka End Forest jest jak rzeka, która choć wypływająca z hardcore-punkowego źródełka mocno meandruje przez wiele ciekawych krain takich jak folk, doom, ambient, sludge, jazz, noise czy metal.

 

Opis

kraj
pl
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.