search

DR. GREEN "Purvas" CD

48,78 zł

"Baltic ska pioneers", "ska-punk-reggae", "ska-hardcore", "punk-ska", "Lithuanian ska", "skunk" to tylko niektóre z określeń jakimi opisywano muzykę litewskiego dr.GREENa.

Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

"Baltic ska pioneers", "ska-punk-reggae", "ska-hardcore", "punk-ska", "Lithuanian ska", "skunk" to tylko niektóre z określeń jakimi opisywano muzykę litewskiego dr.GREENa.

Pozostaną one tylko "nalepkami" określającymi ich muzykę, lecz to do czego zespół zawsze dążył to wziąć wszystko co najlepsze z każdego stylu muzycznego i pozostać uczciwie wiernym postawie "do it yourself".

Teksty dr. GREENa przepełnione są wściekła ironią dotykającą szarej codzienności i podstawowych ludzkich problemów ignorowanych przez "normalnych" ludzi.

Zanim spotkali się w 1996 roku podczas festiwalu "Durniu Laivas #6" pogrywali wcześniej w kapelach będących trzonem litewskiego podziemia muzycznego pierwszej połowy lat 90-tych -Turboreanimacija), WC News , Varnu Vejas.

Pierwsze demo składające się z 4 kawałków studyjnych i koncertu z Sankt Petersburga z pierwszego tourne zespołu po Rosji w 1997 roku , wychodzi własnym sumptem kapeli. W 1997 roku skład zostaje powiększony o saksofon.

dr.GREEN zaczyna grac coraz więcej koncertów na Litwie, Łotwie, w Rosji , Polsce , Czechach , Słowacji ,Węgrzech , Chorwacji , Słowenii , Austrii , Finlandii , Niemczech , Irlandii , Francji, Włoszech i stają się jedną z najpopularniejszych grup alternatywnych na Litwie a szczególnie w rodzinnym Wilnie. Grają zarówno na "wielkich" festiwalach przed kilkutysięczną publiką ("Kulturschock"-D, "Afryka"-PL,"Tabuns"-LV , "Festiwal Energii Pozytywnej"-PL, "No Border Jam"-SLO, "Vega Fest"-SK) jak i dla 20-30 osób w małych skłotach/klubach/barach." Dzielili scenę z takimi zespołami jak SPITFIRE, INNER TERRESTRIALS, DIVIDE+CONQUER, WASTED, ROBOTNICKA, LA FRACTION, TOAD, MOLAIRE, OI POLLOI, the EX, PRIDIGARJI, BORA, ALIANS, GUTS PIE EARSHOT, POST REGIMENT, KAFKA, SOMETHING LIKE ELVIS, sSAKI, THC-X, etc.

Pod koniec 1997 dr.GREEN nagrywa debiutowy materiał wydany przy wsparciu wytwórni "Zona" -"Ska'n'go" rozprowadzany także przez niezależne dystrybucje w Polsce , Wielkiej Brytanii , Finlandii , Rosji ... Utwór z tego albumu "Skanking the Scum Away" został zamieszczony na międzynarodowej składance antyfaszystowskiej wydanej przez niemiecką firmę Mad Butcher. A Fińskie wydawnictwo Brew rec. wypuszcza singla winylowego "He Perdido?!" z sześcioma piosenkami z "Ska'n'go".

Drugi album "The Sounds of Black & White Radio" został nagrany w 1999 I wydany przez litewski label "Kablio Muzika" , a następnie wznowiony w Polsce , Rosji i Finlandii i dystrybuowany był także w Wielkiej Brytanii , USA , Japonii etc.

"The Sounds..." zdobywa powszechne uznanie i znakomite recenzje , muzyka na nim zaprezentowana jest wolniejsza i bardziej melodyjna w porównaniu z pierwszym wydawnictwem. W zespole pojawia się drugi saksofon oraz dziewczęcy wokal.

"Purvas" - trzeci album Litwinów zrealizowany zostaje w 2002 roku w ich własnym rodzimym klubie "Green" dokończony w lokalnym studio nagraniowym "Porno Sound", a ostateczny mastering zrobiony zostaje przez Smoka (muzyka i akustyka legendarnego POST REGIMENTu). W wydaniu płyty (MC i CD) partycypują firmy z kilku krajów : w Polsce "Nikt Nic Nie Wie", na Słowacji "Taste of Blood" (także w wersji winylowej płyty długogrającej - LP), w Rosji "Ipecacuanha records" no i na Litwie przez sam zespół ciagle wierny zasadom DIY. Kilka piosenek umieszczonych zostaje na różnych kompilacjach w Rosji, Grecji, Litwie, Anglii, Finlandii. Brzmienie na "Purvas" zdaje się wracać do korzeni zespołu z pierwszego dema , jest to "brudny skunk" (ska+punk) choć wciąż pełen melodii i rytmów ska-reggae.

W międzyczasie , ich powszechnie nazywany mianem "Green" klub , powstały w odremontowanej piwnicy (znaleziono w ex-Dom Kultury Kolejarzow), staje się jednym z najpopularniejszych miejsc dla litewskiego undergroundu , znanym z wielu akcji takich jak koncerty , pokazy filmów , niedzielne "kawiarenki wegańskie". imprezy artystyczne czy mała biblioteka. Klub prowadzony jest przez członków zespołu i przyjaciół. Na drugim pietrze budynku "Kablys" znajdowal sie squat, na ktorym mieszkalo kilku czlonkow zespolu. Niestety na poczatku 2003 roku do miejsca tego wtargnela policja, ktora szukala skradzionego sprzetu oraz narkotykow. Pomimo tego, ze nic nie zostalo znalezione przez policje, wlasciciele budynku, nie chcac klopotow z policja, kazali squattersom i klubu opuscic budynek.

dr.GREEN jest częścią Wileńskiego Hardcore - Kolektywu zaangażowanego w rozmaite akcje o charakterze politycznym - protest przeciwko przemocy podczas demonstracji w Genui pod ambasadą włoską , akcje przeciw przyłączeniu Litwy do NATO , akcje anty-futrzarskie i przeciw tresurze zwierząt w cyrku .. Członkowie zespołu współtworzą także strony internetowe www.hardcore.lt oraz fanzina "Kablys".

dr.GREEN opowiada się za szeroko rozumianą wolnością, stoi na stanowisku ideałów anarchistycznych i tolerancji, opowiada się za dekryminalizacją cannabis, zawsze wspiera uczciwe "do-it-yourself" idee i zawsze jest przeciwko wszystkim przejawom nazistowsko/razistowskiego gówna, macho - przemocy i "pracuj-kupuj-umieraj" sposobowi na życie.

translated by Wolu/NNNW, text - Dr. Green

 

 

Opis

kraj
lt
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.